Ikviena cilvēka (ģimenes, darba kolektīva, tautas) dzīve ir pašorganizējoša un savu dzīvotspēju uzturoša sistēma. Sistēmā katrai detaļai, katram ieradumam ir sava konkrēta nozīme un funkcija. Tiklīdz mēs veicam kādas izmaiņas sistēmā, piemēram, mainām ieradumu no rīta braukt uz darbu pret veselīgu kājām iešanu uz vietu, kur astoņas stundas pēc kārtas ražosim iekšzemes kopproduktu, tā sistēma nekavējoties centīsies atjaunot iepriekšējo stāvokli, centīsies atgriezties savā status quo. Minētā piemēra gadījumā tas varētu izpausties kā regulāras grūtības nogādāt sevi laicīgi līdz darba vietai, kā rezultātā cilvēks varētu atteikties no savas ieceres un atgriezties pie iepriekšējā ieraduma - izmantot transporta līdzekli, lai nokļūtu darbā.
Līdzīgā veidā, kā augstāk minētajā piemērā, cilvēki mēdz atteikties no svarīgām iecerēm un saviem mērķiem, saskaroties ar sistēmas pašorganizējošo dabu. Lai pārvarētu šīs grūtības ceļā uz saviem mērķiem, svarīgi nodrošināt sev atbalsta sistēmu. To var izveidot no jebkā, kas dod spēku un iedvesmo - cilvēki, nodarbes, vide. Atbalsta sistēma nodrošina gan nepieciešamo spēku sistēmas inertuma pārvarēšanai, gan arī piešķir paātrinājumu virzībai uz mērķi.
Pēdējais ieteikums: veidojot savu atbalsta komandu, atcerieties par savu - galveno - lomu šajā pasākumā. Lai mums izdodas!:)
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru